Базел. Базел победи у дома Брьондби с 3:1 след изпълнение

...

Базел елиминира Брьондби след дузпи

Базел. Базел победи вкъщи Брьондби с 3:1 след осъществяване на дузпи и се класира за плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите, където ги чака българският ЦСКА. В постоянното време швейцарците завоюваха с 2:1 и изравниха общия резултат на 2:2 от двата мача.

Фабиан Фрей в 40-ата минута от дузпа и Анди Зекири в добавеното време на първата част вкараха головете за Базел, а сред тях Матиас Квистгаарден в 45-ата минута бе изравнил за датчаните. Така се стигна до дузпи, при които домакините демонстрираха по-точен мерник.

Радошевич, Салех и Бюр от гостите пропуснаха от бялата точка, а единствено Греве вкара, до момента в който за швейцарците единствено унгарецът Адам Салай пропусна, а Диуф, Ндойе и Малес се разписаха и пратиха отбора си в идната фаза.
Източник: focus-news.net