Байерн се класира с лекота за четвъртфиналите на Шампионската лига,

...

Баварската машина отново мина през "Челси"

" Байерн " се класира с лекост за четвъртфиналите на Шампионската лига, откакто изнесе нова лекция на " Челси ". Баварците завоюваха с 4:1 вкъщи в реванша сред двата отбора от осминафиналите и не престават напред с общ резултат 7:1 (3:0 в Лондон).
" Барселона " против " Байерн " в четвъртфиналите на Шампионска лига Ясни са всички двойки
Над всички за немския първенец бе Роберт Левандовски, който имаше присъединяване във всяко едно от седемте попадения в двата дуела.

Тази вечер полякът откри резултата от дузпа в 10', отсъдена за фаул на вратаря Уили Кабайеро против него. Около четвърт час по-късно Левандовски асистира на Иван Перишич за 2:0, преди Тами Ейбрахам да върне един гол за " Челси " в края на полувремето. След почивката - в 76', Левандовски откри чудесно резервата Корентен Толисо за 3:1. Шест минути преди края Лева оформи крайния резултат.

Снимка: Getty Images

Със своите 3 гола и 4 асистенции против " Челси " Левандовски стана първият с сходно достижение от сезон 2004/2005 насам. Тогава Луиш Фиго изведе " Реал " Мадрид до триумфа над " Рома ". Левандовски продължава да се изкачва и в голмайсторската листа на Шампионската лига, където към този момент заема четвъртото място с 66 попадения. Пред него са единствено Раул със 71, Меси със 115 и Кристиано Роналдо със 130.

" Челси " се сбогува с Шампионската лига след втората най-тежка загуба за британски тим в шампионата. Антирекорда държи " Арсенал ", който бе разрушен с 2:10 през 2016/17... също от " Байерн ".

Източник: btvnovinite.bg