Байерн обърна и унищожи Тотнъм със 7:2 насред Лондон и

...

Байерн Мюнхен се подигра с Тотнъм

Байерн обърна и унищожи Тотнъм със 7:2 посред Лондон и записа втора победа в група B на Шампионската лига. Серж Гнабри вкара четири гола за баварците, два добави голмайсторът им Роберт Левандовски, а един път се разписа и Йошуа Кимих. За лондончани точни бяха Хьон-Мин Сон и Хари Кейн от дузпа.

Срещата стартира равностойно и домакините даже съумяха да поведат с гол на Хьон-Мин Сон (12) след асистенция на Муса Сисоко и мощен диагонален удар. Отговорът на баварците не закъсня и Йошуа Кимих (15) изравни с отдалечен шут. Германският първенец стигна и до цялостен поврат тъкмо преди почивката, когато Роберт Левандовски (45) вкара още едно красиво попадение след пас на Гнабри.

През втората част настъпи същинско голово шоу на Серж Гнабри (53, 55), който единствено за две минути вкара два гола и направи резултата 4:1 за гостите. Асистенциите за попаденията му бяха дело на французите Бенжамен Павар и Корентен Толисо.
Източник: fakti.bg