Байерн Мюнхен запази аванса си от четири точки на върха

...

"Байерн" потрепери за 3 минути преди големия мач с "Борусия" Дортмунд

" Байерн " Мюнхен резервира задатъка си от четири точки на върха в Бундеслигата пред " Борусия " Дортмунд преди огромното дерби " Дер Класикер " сред двата отбора във вторник.

Баварците завоюваха с 5:2 семейството си на " Айнтрахт " Франкфурт и се реваншираха за провалянето с 1:5 от есента. По-рано денем " жълто-черните " се постановиха с 2:0 при гостуването си на " Волфсбург ".
" Борусия " Дортмунд и " Байер " Леверкузен с нови безапелационни победи "Жълто-черните " не престават да дишат във врата на "Байерн " Мюнхен
На " Алианц Арена " " Байерн " контролираше дуела изцяло предстоящо и поведе още в 17-ата минута, когато Леон Горецка се разписа след подаване на Томас Мюлер. Това беше 17-а асистенция за Мюлер през сезона, с което той изравни върха в Бундеслигата.
Снимка: Reuters
В края на първата част самият Мюлер удвои задатъка на домакините, а секунди след началото на второто полувреме Роберт Левандовски повиши на 3:0.

Нарушаването на концентрацията на първенците докара до два гола за " орлите " в границите на три минути. И двете попадения бяха идентични -дело на централния бранител Мартин Хинтерегер след центрирания от корнер на Себастиан Роде. Това бяха и първите точни удари за отбора от Франкфурт.
В 61-ата минута Алфонсо Дейвис вкара четвърти гол за " Байерн " и успокои домакините. 15 минути преди края Хинтерегер си вкара автогол при опит да почисти топката след удар на Серж Гнабри.

Източник: btvnovinite.bg