Байерн (Мюнхен) загуби катастрофално като Айнтрахт (Франкфурт) с 1:5 в

...

Байерн Мюнхен с тежка загуба в Германия

Байерн (Мюнхен) загуби пагубно като Айнтрахт (Франкфурт) с 1:5 в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата. По този метод Баварците към този момент са на 4 точки от първото място.

Жером Боатенг беше изпъден непосредствено още в 9-ата минута, откакто фаулира измъкващия се самичък против вратаря Гонсало Пасиенсия. След това за някогашния тим на Нико Ковач беше елементарно. Филип Костич (25’) и Джибрил Соу (33’) дадоха добър задатък на домакините, само че Роберт Левандовски (37’) върна интригата. След почивката обаче Айнтрахт стигна до своето след попадения на Давид Абрахам (49’), Мартин Хинтерегер (61’) и Пасиенсия (85’).

Поражението е едвам второ за баварците във всички шампионати от началото на сезона, като изключим загубата с 0:2 от Борусия (Дортмунд) за Суперкупата при започване на август. Точно против вестфалци е идващия мач на Байерн. Дербито е след седмица (9 ноември) на “Алианц Арена”.
Източник: fakti.bg