Байерн Мюнхен сигна само до 1:1 срещу Айнтрахт на Алианц

...

Байерн с трето поредно равенство в Бундеслигата

Байерн Мюнхен сигна единствено до 1:1 против Айнтрахт на " Алианц Арена " в среща от 18-ия кръг на немската Бундеслига.

Преди приключването на половин час игра Трап на два пъти избави Айнтрахт. Вратарят първо боксира удар на Кимих, а по-късно блокира опита за добавка на Томас Мюлер. В 34-ата минута обаче баварците поведоха справедливо. Лерой Сане осъществя със мощен шут от придвижване.

Баварците продължаваха да бъдат по-добрия тим и през втората част, само че в 69-ата минута позволиха Коло Муани да им вкара след бърза контраофанзива. Любопитното е, че това се оказа единственият прецизен удар за гостите в мача. Пет минути преди края на постоянното време Айнтрахт даже можеше да стигне до цялостен поврат, само че домакините оцеляха.

След третото си следващо тъждество с резултат 1:1 водачът Байерн има 37 точки на върха и към този момент води единствено с една на пред втория Унион Берлин. Айнтрахт Франкфурт е пети с 32 пункта. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg