Байерн (Мюнхен) разгроми Шалке 04 с 5:0 и е само

...

Байерн разгроми Шалке и е на точка зад лидера

Байерн (Мюнхен) разгроми Шалке 04 с 5:0 и е единствено на точка зад водача Република България (Лайпциг) след кръг №19 в немската Бундеслигата.
 Айнтрахт победи Република България (Лайпциг) с 2:0
" Орлите " укротиха " биковете ", Република България (Лайпциг) с първа загуба от октомври насам

Айнтрахт своя противник с 2:0

Отборът на Ханзи Флик нямаше никакви проблеми с " миньорите " от Гелзенкирхен и даже можеше да завоюва още по-убедително. Роберт Левандовски беше прецизен за 1:0 още в 6-ата минута след неточност на вратаря Маркус Шуберт, в добавеното време на първата част Томас Мюлер удвои.

Пет минути след възобновяване на играта Горетцка повиши на 3:0, в 58-ата Тиаго Алкантара докара нещата до 4:0, а в 89-ата Серж Гнабри осъществя за 5:0 след нов гаф на вратаря Шуберт. Стражът на Шалке носи виновност за два гола, само че въпреки това избави най-малко три 100-процентови положения.

Най-близо " кралскосините " бяха до гол в 9-ата минута, когато рикоширала топка срещна напречната греда на вратата на Мануел Нойер.

Байерн: Нойер, Павар, Боатенг, Алаба, Дейвис, Кимих, Тиаго, Горетцка, Перишич, Мюлер, Левандовски

Шалке: Шуберт, Кени, Кабак, Настасич, Очипка, Калиджури, Маскарей, Матондо, Сердар, Арит, Грегорич