Байерн Мюнхен разгроми Хофенхайм с 5:2 в двубой от 20-и

...

Байерн навакса два гола пасив и разби Хофенхайм

Байерн Мюнхен разгроми Хофенхайм с 5:2 в дуел от 20-и кръг на немския шампионат. Баварците отстъпваха с 0:2 на своя стадион "Алианц Арена", само че съумяха да зарадват 75 000 свои последователи с изразителна победа.

Гостите поведоха с точни удари на Марк Ут (3`) и Серж Габри (12`), само че до края на полувремето Байерн възвърне равенството с голове на Роберт Левандовски (21`) и Жером Боатенг (25`). След почивката точни за домакините бяха Кингсли Коман (63`), Артуро Видал (66`) и Сандро Вагнер (90`)

Борусия Дортмунд пък се избави в последния вероятен миг от домакинско проваляне от Фрайбург. Шинджи Кагава даде преднина на домакините в 9-ата минута, само че Фрайбург обърна развоя с два гола на Нилс Петерсен (21`, 68`). Борусия се докопа най-малко до точка с изравнителен гол на Джереми Толян в 93-ата минута.

Други резултати:

Кьолн - Аугсбург 1:1

Лайпциг - Хамбургер 1:1

Щутгарт - Шалке 0:2.

Байерн води в класирането с 50 точки, следван от Шалке с 34 и Айнтрахт с 33. /БГНЕС
Източник: bgnes.com