Байерн (Мюнхен) разби Щутгарт с 5:0 като гост в двубой

...

Байерн разпиля Щутгарт и ще зимува на върха в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) разруши Щутгарт с 5:0 като посетител в дуел от 16-и кръг на немската Бундеслига, игран на стадион " Мерцедес-Бенц Арена ". Серж Гнабри се трансформира в воин за Байерн, като означи хеттрик и даде две асистенции.
 Байерн? Ливърпул? Челси? Не! Суперкомпютър предсказа кой ще завоюва Шампионската лига

Според изчисленията това ще е отборът на Манчестър Сити

Гостите бяха по-добрият тим от самото начало, само че първият гол малко закъсня и падна едвам пет минути преди почивката, а негов създател стана Гнабри.

Байерн се развихри през втората част и наниза още 4 безответни попадения. Гнабри удвои задатъка на своите в 53-ата минута, а двайсетина минути преди края на постоянното време се отличи и с прелестна асистенция за Роберт Левандовски. Малко по-късно той още веднъж асистира на Лева за втория му гол в мача, в 74-а минута Серж оформи своя хеттрик, а с него и крайния резултат.

С успеха Байерн събра 40 точки на върха в класирането и още веднъж ще зимува преди всичко, а Щутгарт заема 15-то място със своите 17 т.