Байерн (Мюнхен) постигна втора поредна победа в германската Бундеслига. Селекцията

...

Байерн надви трудно Волфсбург и остава на четири точки от върха

Байерн (Мюнхен) реализира втора поредна победа в немската Бундеслига. Селекцията на Томас Тухел ще приключи полусезона на втора позиция, откакто реализира значим триумф при визитата си на Волфсбург с 2:1.

Така дистанцията от водача Байер (Леверкузен) остава четири пункта, защото и " аспирините " завоюваха мача си против Бохум с 4:0.

Волфсбург се слави като един от положителните домакини в Бундеслигата, само че и това не оказа помощ против баварската машина. До 43-ата минута резултатът към този момент бе 0:2, като Джамал Мусиала и Хари Кейн наказаха " вълците ". И двете асистенция бяха дело на Томас Мюлер, който нощес публично възобнови контракта си с клуба на сърцето си до 2025 година.

Малко преди сигнала за отмора, Макс Арнолд върна възпитаниците на Нико Ковач с попадения 1:2.

През втората част двата отбора си размениха по едно рисково състояние, като за домакините не съумя да се разпише Роджерио, а Хари Кейн пропиля късмет за повторно да означи на " Фолксваген Арена ".
 Байер (Леверкузен) - Бохум 4:0 в мач от Бундеслигата