Байерн (Мюнхен) победи Шалке 04 в двубой от 21-ия кръг

...

Победа номер 18 за баварската машина, Шалке се предаде на Алианц Арена

Байерн (Мюнхен) победи Шалке 04 в дуел от 21-ия кръг на Бундеслигата. Битката на стадион " Алианц Арена " приключи при резултат 2:1.

Точни за спечелилите бяха Роберт Левандовски и Томас Мюлер.

Голмайсторът на домакините даде правилния звук в конфликта на много ранен стадий от него - след единствено 6 минути игра. Попадението вдъхна убеденост на баварците, които натикаха противника си в личната му половина и можеха още в два обособени случая да стигнат до ново попадение.

Роберт Левандовски: Не притискайте Хайнкес!

Това съобщи нападателят на Байерн (Мюнхен)

Вместо това, малко преди да изтече 29-ата минута от конфликта, Леон Горецка асистира на Франко ди Санто, който върна гостите в срещата с гол за 1:1.

Точката в разногласието бе сложена още преди края на полувремето, като Робен асистира на Томас Мюлер за оказалото се и извънредно 2:1 след тъкмо 36 минути игра.

Снимка 339511
Източник:

Байерн няма проваляне против Шалке към този момент в 15 мача (12 победи и три ремита). Последният триумф на " кралско-сините " против този съперник за състезание пристигна през декември 2010 година.

Байерн (Мюнхен) предложи контракт за 2 години на Рафиня
Изненадващ ход на управлението на Байерн (Мюнхен)

" Баварците " направиха изключение за запаса

" Миньорите " са губили в Бундеслигата най-често точно против баварците - 50 пъти, допускайки най-вече голове (201). Но пък Байерн е позволил най-срамното си проваляне в шампионата точно против Шалке - 0:7 на собствен терен през 1976 година.

Това са двата тима с най-дългите сегашни серии с маркирани попадения - баварците не са пропущали да се разпишат най-малко един път в последните 19 кръга, а гостуващият тим го е правил без спиране 16 игрови седмици.

Срещата бе специфична за Леон Горецка, който изигра последния си мач за състезание против Байерн, преди да премине в Мюнхен през лятото.

Голмайсторът на шампионата Роберт Левандовски пък изравни връх на треньора си Юп Хайнкес - отбелязване на най-малко едно попадение във всяко от едно от първите 11 семейства на тима си в Бундеслигата.