Байерн Мюнхен победи със 75:74 (25:15, 17:18, 11:20, 22:21) АСВЕЛ

...

Байерн Мюнхен излъга отбора на Тони Паркър в последната минута

Байерн Мюнхен победи със 75:74 (25:15, 17:18, 11:20, 22:21) АСВЕЛ Вильорбан като посетител в мач от деветия кръг на Евролигата. Това е трети триумф за немския гранд, който има и шест загуби в сметката си, а тимът на баскетболната легенда Тони Паркър е с баланс 3-6.

Мачът във Франция стартира мощно за гостите, които за 10 минути на паркета натрупаха преднина от 10 точки пред своя противник. Последва равностойна втора част, в която домакините понижиха пасива си на 9 точки. След паузата превъзходството на баскетболистите на АСВЕЛ продължи и преди заключителната четвърт резултатът в срещата беше еднакъв (53:53). И макар че всичко изглеждаше решено, в последните 3 минути двата тима започнаха да се надлъгват, а борбата завоюва немският отбор.

Владимир Лучич приключи с 13 точки за Байерн Мюнхен, по 12 нанизаха Андреас Обст и Ник Уейлър-Баб.