Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 Майнц като гост в мач

...

Байерн не срещна затруднения при визитата си на Майнц

Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 Майнц като посетител в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Точни за " баварците " бяха Франк Рибери (33) и Хамес Родригес (45). Германският първенец не изигра най-хубавия си мач, само че все пак съумя да стигне до следващи три точки.

Юп Хайнкес пусна като титуляр за първи път Сандро Вагнер, а на пейката остана Роберт Левандовски.

" Баварците " събраха 53 точки и водят безапелационно във краткотрайното класиране, до момента в който Майнц е 15-и с 20 пункта.

Снимка 338075
Източник:

В началните минути домакините дадоха сериозен отпор на Байерн и действаха устойчиво в защита. В 13-ата минута Толисо опита удар отдалеко, който профуча около гредата.

Добра опция за пукотевица се откри пред Максим в 20-ата минута, само че румънецът прати топката в навън.

" Баварците " поведоха с първия си прецизен удар във вратата. Франк Рибери с мощен шут при осъществяване на корнер откри резултата.

Ули Хьонес: Байерн (Мюнхен) няма да стои постоянно на върха
Хьонес: Байерн няма да стои постоянно на върха

" Винаги има варианти, с които да останеш конкурентен "

Минута преди почивката Томас Мюлер излезе самичък против вратаря, само че пропусна да удвои задатъка. В идната офанзива Хамес удвои резултата. Колумбиецът овладя на гърди и простреля Центнер.

Втората част стартира доста мощно за Байерн, като в границите на пет минути играчите на Юп Хайнкес пропуснаха три отлични благоприятни условия за гол.

В 53-ата минута Франк Рибери излезе самичък против Центнер, само че пропусна да се разпише.

Десет минути по-късно Матс Хумелс съумя да почисти топката от голлинията и резервира вратата на " баварците " суха.

Снимка 338073
Източник:

В 70-ата минута Мюлер още веднъж се озова очи в очи с вратаря на Майнц, само че още веднъж не съумя да означи. Четири минути по-късно Куаисон не съумя да порази задачата от добра позиция.

До края на срещата " баварците " резервираха преднината си и се поздравиха с следващи три точки.