Байерн Мюнхен победи Борусия Дортмунд с 1:0 в дербито на

...

"Байерн" победи "Борусия" и докосва осмата поредна титла в Германия

" Байерн " Мюнхен победи " Борусия " Дортмунд с 1:0 в дербито на 28-ия кръг на Първа Бундеслига.

Единственото попадение в мача вкара Йошуа Кимих малко преди почивката. То обаче беше задоволително на баварците да се откъснат на върха в класирането с 64 точки. " Жълто-черните " остават на втора позиция с 57.

Победата даде вяра на " Байерн ", че отборът ще завоюва осма поредна купа в Германия. До края на шампионата остават още 6 кръга.

Снимка: Reuters

Дербито се игра пред празните трибуни на " Сигнал Идуна Парк ". В самото начало на срещата домакините изпуснаха опция да открият резултата, откакто Арлинг Хоранд провря топката сред краката на излезлия напред Нойер. Бранител на " Байерн " съумя да избие съвсем от голлинята.

Постепенно баварците постановиха своето движение на игра. В 43-ата минута Кимих откри резултата откакто съумя да трансферира вратаря на домакините.

През втората част баварците взеха решение да отделят по-голямо внимание на отбраната. Футболистите на " Борусия " се пробваха да изравнят, само че по този начин и не стигнаха до нужния гол.

Лоша вест за " жълто-черните " е и травмата на голмайстора им Холанд, който беше заменен наложително.

Победата е трета поредна за " Байерн " над " Борусия " в немския шампионат.
Източник: btvnovinite.bg