Байерн Мюнхен отново е шампион на Германия за седми пореден

...

Байерн Мюнхен завоюва седма поредна титла в Германия

Байерн Мюнхен още веднъж е първенец на Германия за седми следващ път! Баварците опазиха купата си в Бундеслигата , откакто завоюваха последния 34-ти кръг от шампионата. " Червените " се оправиха повече от изрично с отбора на Айнтрахт Франкфурт, побеждавайки с красноречивото 5:1. Така Байерн приключи сезона с актив от 78 точки - две повече от директния им съперник за купата Борусия Дортмунд, който също реализира победа през днешния ден против Мьонхенгладбах .
Байерн Мюнхен още веднъж е първенец на Германия за седми следващ път! Баварците опазиха купата си в Бундеслигата, откакто завоюваха последния 34-ти кръг от шампионата. " Червените " се оправиха повече от изрично с отбора на Айнтрахт Франкфурт, побеждавайки с красноречивото 5:1. Мачът бе изигран на " Алианц Арена ", а домакините бяха зарадвани с гол още в първите минути на дуела. Кингсли Коман откри резултата, а в идващите минути Байерн продължи да основава рискови положения, само че без стремежи резултат. През втората част Айнтрахт стартира стремително, изравнявайки резултата посредством влезлия като запаса Себастиен Алер. Това обаче само раздразни баварската машина, която отвърна с четири безответни попадения. Първо Алаба се разписа, а по-късно Ренато Санчес обезпечи крайния триумф на своя тим. Двубоят обаче надалеч не бе завършил, а късмет за изява получиха и двете митове на Байерн Франк Рибери и Ариен Робен. Двамата изиграха последния си мач за отбора от Мюнхен и съумяха да се разпишат за последно пред публиката на " Алианц Арена ", оформяйки крайното 5:1.Байерн Мюнхен още веднъж е първенец на Германия за седми следващ път! Баварците опазиха купата си в Бундеслигата, откакто завоюваха последния 34-ти кръг от шампионата. " Червените " се оправиха повече от изрично с отбора на Айнтрахт Франкфурт, побеждавайки с красноречивото 5:1. Мачът сред Байерн и Айнтрахт бе изигран на " Алианц Арена ", а домакините бяха зарадвани с гол още в първите минути на дуела. Кингсли Коман откри резултата, а в идващите минути Байерн продължи да основава рискови положения, само че без стремежи резултат.
През втората част Айнтрахт стартира стремително, изравнявайки резултата посредством влезлия като запаса Себастиен Алер. Това обаче само раздразни баварската машина, която отвърна с четири безответни попадения. Първо Алаба се разписа, а по-късно Ренато Санчес обезпечи крайния триумф на своя тим. Двубоят обаче надалеч не бе завършил, а късмет за изява получиха и двете митове на Байерн Франк Рибери и Ариен Робен. Двамата изиграха последния си мач за отбора от Мюнхен и съумяха да се разпишат за последно пред публиката на " Алианц Арена ", оформяйки крайното 5:1.
Бундеслигата приключи с драма, а кой и къде ще играе през идващия сезон - може да видите в Sportlive.bg.
Източник: actualno.com