Байерн (Мюнхен) и Волфсбург не се победиха в мача помежду

...

Байерн профука аванс от два чисти гола и се издъни срещу Волфсбург

Байерн (Мюнхен) и Волфсбург не се победиха в мача между тях от шестия кръг на Бундеслигата.

Битката на стадион " Алианц Арена " приключи при резултат 2:2.

Двубоят се разви извънредно трагично, като домакините поведоха с 2:0, само че разрешиха равнене.

" Вълците " гостуваха на най-ужасното за тях място, тъй като тук бяха записали 22 загуби в 23 публични дуела. Единствено през декември 2001 година те реализираха тъждество 3:3 за състезание. Днес повториха този си " подвиг ".

През предишния сезон Байерн разфасова този съперник с 5:0 и 6:0, а през сезон 2015/16 реализира незабравимото 5:1 вкъщи. Тогава Роберт Левандовски вкара най-бързия хеттрик, най-бързите 4 и най-бързите 5 гола в историята на Бундеслигата.

Полякът има към този момент общо 15 гола в 14 мача против този конкурент, като през днешния ден откри резултата от дузпа в 33-ата минута.

Три минути преди почивката Робен, след асистенция на Рафиня, удвои задатъка на състава си.

Байерн (Мюнхен) слага връх довечера?
Байерн слага връх довечера?

За задачата е нужна победа против Волфсбург

Ако Байерн бе спечелил довечера, щеше да реализира 16-а поредна домакинска победа над този съперник в Бундеслигата, което щеше да бъде ново върхово достижение в историята на немския хайлайф.

Да, само че не. Тъй като след почивката гостите взеха нещата в свои ръце и изравниха резултата, поздравявайки се с историческа за тях точка.

Това стана допустимо първо - след гол на Арнлод от статично състояние в 56-ата минута, а по-късно и след неспасяем изстрел с глава на Дидави, оформил крайното 2:2 тъкмо 7 минути преди последния съдийски сигнал.

При попадението на Арнолд сериозна неточност позволи стражът на домакините, който на процедура пусна топката да премине голлинията на личната му врата, като не реагира навременно.

Така баварците са с мач повече от Борусия (Дортмунд), само че все пак сдадоха върха в класирането точно на рурци, като и двата състава са с чудесни индикатори, само че Оба и компания са с по-добра голова разлика досега.