Байерн Мюнхен и Вердер Бремен играят при резултат 6:1 в

...

НА ЖИВО: Байерн Мюнхен - Вердер Бремен 6:1, баварците не прощават

Байерн Мюнхен и Вердер Бремен играят при резултат 6:1 в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. Българският полузащитник Илия Груев стартира от първата минута против немския исполин. Байерн е 1-ви в лигата с 28 точки, до момента в който Вердер Бремен е 7-ми с 21 пункта на сметката си. Последната среща на " Алианц Арена " сред тези два противника приключи при еднакъв резултат - 1:1.

Още при първата голова обстановка в мача, която бе в 6-та минута, баварците съумяха да открият резултата. Садио Мане получи в наказателното поле на съперника, само че неговият удар бе блокиран от бранител, само че топката попадна в Джамал Мусиала, който резервира успокоение и с акуратен удар завърши в десния ъгъл на Павленка.

В 10-та минута Груев замени пасове с Вайзер и Грос, а топката доближи до Юнг, който с прелестен удар от границата на наказателното поле съумя да матира Мануел Нойер, с цел да изравни резултата.

В 16-та минута Байерн Мюнхен получи правото да изпълни дузпа, откакто Серж Гнабри бе съборен в наказателното поле, а съдията след обзор с ВАР уточни бялата точка. Чупо-Мотинг се нагърби с осъществяването, само че изстрелът бе слаб и Павленка отрази наказателния удар.

Само шест минути по-късно Серж Гнабри се окоза на точното място в верния миг. Германският състезател овладя добре топката и с акуратен удар в дясната страна на вратата не остави шансове на Павленка, с цел да изведе Байерн Мюнхен още веднъж напред в резултата - 2:1.

В 26-та минута Леон Горецка пое късо подаване от Кимих при включването си в наказателното поле, съумя да избяга на пазача си и да приключи по страховит метод във вратата на Вердер - 3:1.

Серж Гнабри и Лирой Сане останаха двама на един с вратаря. Гнабри подаде на своя съотборник на празна врата, а някогашният състезател на Манчестър Сити не сбърка пред опразнената врата, с цел да направи резултата 4:1.

Марвин Дукш в 44-та минута можеше да засече на празна врата след голяма неточност на Дайот Упамекано, само че топката мина настрана от вратата за шанс на баварците. В ответната офанзива Байерн Мюнхен можеше още веднъж да означи попадение, само че добра интервенция на бранител в черно предотврати сходно събитие.

В 54-та минута Сане насочи удар в наказателното поле, откакто получи акуратен пас, само че изстрелът му се отби от дясната греда на Павленка. Малко по-късно Серж Гнабри остана очи в очи с вратаря на Вердер Бремен, само че опитът за прехвърлящ удар бе отразен от стража на гостите. В 76-та минута Матис Тел се ориентира добре и овладя топката в наказателното поле, само че ударът му бе уверено блокиран от състезател на гостите.

Страхотен солов пробив направи Серж Гнабри в 83-та минута, като съумя да премине около няколко бранители и най-после технично да чукне топката сред краката на съперник, с цел да вкара кълбото в мрежата зад Павленка - 5:1.

Секунди след попадението, след корнер на Вердер Бремен последва контраофанзива за баварците, при която Матис Тел получи топката в наказателното поле и с топовен изстрел не остави никакви шансове на вратаня на гостите, правейки резултата 6:1.

Стартови сформира:

Байерн Мюнхен:  1. Мануел Нойер, 2. Дайо Упамекано, 5. Бенжамен Павар, 21. Люка Ернандес, 40. Нусар Мазрауи, 6. Джошуа Кимих, 8. Леон Горецка, 7. Серж Гнабри, 42. Джамал Мусиала, 13. Ерик Чупо-Мотинг, 17. Садио Мане

Треньор:  Юлиан Нагелсман

Вердер Бремен:  1. Иржи Павленка, 5. Амос Пипер, 13. Милош Великович, 32. Марко Фридъл, 36. Кристиан Грос, 10. Леонардо Битенкур, 28. Илия Груев, 8. Мичел Вайзер, 3. Антони Юнг, 9. Оливър Бърк, 7. Марвин Дукш

Треньор:  Ол Вернер