Байерн (Мюнхен) и Щутгарт завършиха 2:2 в двубой от шестия

...

Байерн Мюнхен с трета издънка поред в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) и Щутгарт приключиха 2:2 в дуел от шестия кръг на Бундеслигата. Французинът Матис Тел се разписа за първенците в 36-ата минута, само че в 57-ата Крис Фюрих изравни. В 60-ата Джамал Мусиала отново изведе " алените " напред - 2:1. Сехру Гираси оформи крайното 2:2 в 90-ата минута от дузпа

Тимът в алено започва нерешително и заплаши противника чак в 18-ата минута, когато Кимих шутира покрай гредата от фал.

Байерн се размина с гол тъкмо след половин час игра, когато в границите на 2-3 секунди вратарят на Щутгарт Флориан Мюлер направи две значими спасявания от близко.
Снимка: БГНЕС  Байерн Мюнхен с трета издънка подред в Бундеслигата
В 34-ата и Серж Гнабри получи късмет да стреля, само че не уцели вратата.

Три минути по-късно обаче Байерн излезе напред. Тогава Тел приключи с прекрасен удара офанзива отляво, продължена с центриране в наказателното поле. Така тъмнокожият футболист (17 година и 136 дни) усъвършенства върха на Джамал Мусиала за най-млад голмайстор в историята на клуба в Бундеслигата.
Малко след началото на второто полувреме - в 51-вата минута, " швабите " изпратиха топката в мрежата на Мануел Нойер, откакто Фюрих асистира на празна врата на Серу Гираси. Първоначално реферът Кристиан Динкерт уточни центъра, само че след това получи сигнал от ВАР да преразгледа обстановката. Тогава към този момент реферът реши, че Фюрих е направил нарушаване против Кимих при отнемането на топката при въпросната обстановка и надлежно маркира нарушаване в офанзива.

Все отново изравнителното попадение не се забави, откакто в 57-ата Фюрих се разписа след асистенция на Мавропанос.
Байерн незабавно отговори с попадение на Мусиала за 2:1 в 60-ата, откакто с левия крайник не даде късмет на Мюлер.

Две минути по-късно стражът на " швабите " избави сигурен трети гол, откакто парира с крайник удар на останалия самичък против него Гнабри.
След това първенците продължиха да търсят трети гол, само че в 74-тата за малко да бъдат шокирани, откакто отдалечен шут на Гираси срещна напречната греда на вратата на Мануел Нойер.

В 77-ата Алфонсо Дейвис се включи мощно напред и пропусна да осъществя за 3:1.
Две минути по-късно не беше прието второ попадение на Щутгарт, и то още веднъж за нарушаване против Кимих, което този път беше по-явно.

В 88-ата Щутгарт отново настоя за дузпа след единоборство сред Де Лихт и Гираси. Реферът не отсъди такава на мига, само че след това ревизира решението си благодарение на ВАР.
Източник: fakti.bg