Байерн (Мюнхен) и Арминия (Билефелд) не се победиха в мач

...

Байерн спаси точката в голов екшън срещу 16-ия

Байерн (Мюнхен) и Арминия (Билефелд) не се победиха в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата.

Срещата мина през куп трагични обрати и в последна сметка завърши при зрелищното 3:3.

Домакините се оказаха в ролята на изоставащи с две попадения, само че в последна сметка завоюваха точката.

Баварците се показват чудесно и през този сезон, като са инкасирали единствено две провали от началото на новата акция.
 Дъглас Коща отвън сметките на Байерн (Мюнхен) поради травма

Той е получил контузията си по време на подготовка

В същото време Арминия бележи фрапантен спад във формата си, влизайки в неприятна серия от 2 следващи загуби в немското състезание, преди днешната си аудиенция. Гостите заемат нежеланото 16-то място във краткотрайното класиране.

Днешната среща бе от значимо значение и за двата противника. Домакините бяха окуражени да усилят преднината си в челото на краткотрайното класиране, до момента в който гостите са твърдо решени да се измъкнат от зоната на изпадащите, колкото и непостижимо да наподобява това.

Началото за баварците през днешния ден не беше положително, като Михел Влап откри резултата в интерес на скромните посетители след единствено 9 минути игра.

Байерн се втурна в предни позиции, в търсене на изравняването, само че получи втори гол в мрежата си. Амос Пипер се разписа за Арминия и шокира всички на скамейката на мюнхенци.

Първото полувреме завърши при този резултат, като още при започване на вторите 45 минути Байерн се опита да стигне до бързо попадение. Това се случи единствено 3 минути след паузата, когато Левандовски вкара за 1:2.
 Снимка 518759
Източник:

Кристиан Гебауер обаче възвърне преимуществото от два гола за Арминия единствено няколко секунди по-късно, покачвайки на 3:1 за състава си.

Толисо обаче вкара за 2:3 в 57-ата минута, а още 12 по-късно Алфонсо Дейвис оформи крайното 3:3.
 Снимка 518760
Източник:

Байерн пропусна още няколко отлични благоприятни условия за гол до края, като можеше да направи цялостен поврат в резултата.

Въпреки равенството, баварците са безапелационни водачи в класирането, с актив от 49 точки - 5 повече от преследвача Република България (Лайпциг).