Байерн е световен клубен шампион след победа над мексиканския Тигрес

...

Машината Байерн стана световен шампион и постигна футболния Голям шлем

Байерн е международен клубен първенец след победа над мексиканския Тигрес във финала в Катар с 1:0.

Френският бранител Бенжамен Павар вкара единствения гол в 59-ата минута, като попадението пристигна след интервенция на системата ВАР.

Първоначално решението бе за засада на Роберт Левандовски, който отклони топката към създателя на гола, само че намесата на видеосистемата сподели, че защитник на Тигрес е покрил с петата си обстановката.

Друг противоречив миг имаше в средата на първото полувреме, когато пък гол на Байерн бе анулиран след интервенция на ВАР. Тогава Йошуа Кимих прати топката във вратата с отдалечен удар, само че в засада бе Левандовски, който се отдръпна от пътя на шута. Спорно бе до каква степен влияеше на игровата обстановка и пречеше на вратаря Гусман, само че по буквата на закона решението бе ненапълно целесъобразно.

Мексиканците играха извънредно затворено и търсиха очевидно да вкарат мача в продължения с 0:0.

Източник: cross.bg