Байерн е новият-стар шампион на Германия, след като победи като

...

Байерн узакони 28-ата и шеста поредна в Бундеслигата

Байерн е новият-стар първенец на Германия, откакто победи като посетител Аугсбург с 4:1 в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата.

Титлата за баварците бе ясна от много време, само че трябваше да бъде узаконена и това стана факт с набирането на 20 точки задатък пред Шалке 5 кръга преди края. Тимът от Гелзенкирхен гостува по-късно от 19.30 ч. на Хамбургер, само че каквото и да стори, няма по какъв начин да се надява даже на фантастична доктрина за застигане на доминанта в Германия.

Това е рекордната 28-а купа във витрината на баварците и шеста поредна за тях.

Мачът стартира по-добре за скромния отбор на Аугсбург от едноименния град, отстоящ на 60 км от Мюнхен.

Първите две положения бяха точно за домакините, а при третото сбърка съдбовно Боатегнг, който подари топката на Кордоба, а отбитата след удара му топка срещна Никлас Зюле и се стигна до автогол за Байерн – 1:0 за Аугсбург в 18-ата минута.

Но Байерн не може елементарно да бъде разтърсен и скоро направи обрата. Най-напред в 32-ата минута Корантен Толисо бе оставен безусловно непокрит и безпроблемно изравни – 1:1.

Шест минути по-късно хубава офанзива на Байерн бе приключена от Хамес Родригес за 1:2.

Всичко стана дефинитивно ясно в 62-ата минута, когато топката дълго се задържа в рискова непосредственост до вратата на Аугсбург и най-после притича Ариен Робен и я запрати в мрежата на домакините за 1:3.

В 87-ата минута Сандро Вагнер сложа точката в мача с гола си за крайното Аугсбург – Байерн 1:4.