Байер (Леверкузен) записа втора поредна победа като гост в Бундеслигата.

...

Леверкузен с втора поредна победа, свали Мьонхенгладбах от Топ 3 на Бундеслигата

Байер (Леверкузен) записа втора поредна победа като посетител в Бундеслигата. В среща от 27-ия кръг на немския шампионат " аспирините " завоюваха визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах). Гостите се постановиха с безапелационното 3:1. Точни в тяхна изгода бяха Бендер и на два пъти Кай Хаверц. За последния това бе втори мач с два маркирани гола на сметката му.

Единственото попадение за първата част бе осъществено точно от Хаверц, разписал се след 7 минути игра. Малко след подновяването на борбата Маркъс Тюрам изравни и върна състава си в срещата. Героят за гостите Хаверц вкара за 1:2 и възвърне преднината на отбора си в 58-ата минута на дуела.

Крайното 1:3 оформи Свен Бендер, разписал се 9 минути преди последния съдийски сигнал.
Източник: fakti.bg