Байер Леверкузен вкара пет гола през второто полувреме и надигра

...

Байер Леверкузен унищожи Унион Берлин за едно полувреме

Байер Леверкузен вкара пет гола през второто полувреме и надигра с 5:0 Унион Берлин в мач от немското състезание по футбол, с което столичният отбор загуби опцията да поведе още веднъж на върха пред първенеца Байерн Мюнхен.

Роберт Андрих откри резултата в 46-та минута с удар от воле след центриране от корнер, а Муса Диаби вкара два пъти в 56-ата и 58-та минута. Той първо се възползва от изгубена топка от вратаря Ленарт Грил, а по-късно бе прецизен на контра.

Адам Хложек означи четвъртия гол в 67-та минута с петича към далечния ъгъл след пас на Надим Амири, а Митчел Бакер оформи крайния резултат девет по-късно.

Това бе втора победа за Леверкузен под управлението на Шаби Алонсо и " аспирините " към този момент са отвън зоната на изпадащите с 14-о място. Унион пък остава на две точки зад Байерн Мюнхен и една пред Борусия Дортмунд.