Байер (Леверкузен) нанесе съкрушителен удар на Айнтрахт (Франкфурт) в борбата

...

Леверкузен се подигра на Айнтрахт в борбата за ШЛ

Байер (Леверкузен) нанесе пагубен удар на Айнтрахт (Франкфурт) в битката за последното място в Шампионската лига, разгромявайки го с 6:1 в среща от 32-ия кръг на немското състезание. След този резултат двата отбора се изравниха на четвърта позиция, само че “орлите” не престават да имат преимущество поради по-добрата си голова разлика (+5), която не пострада съдбовно даже по-късно оскърбление.

В последните два кръга Айнтрахт среща Майнц 05 и Байерн (Мюнхен), а на “аспирините” им остават дуели против Шалке 04 и Херта (Берлин).

Отборът от Франкфурт има още една опция да попадне в ШЛ: продобиване на Лига Европа. Там отборът на Адолф Хютер е на полуфинал против Челси, като в четвъртък двата отбора направиха 1:1 в първия дуел, а реваншът е на 9 май.

Стабилната игра на Айнтрахт в отбрана против лондончани преди дни накара множеството хора да чакат мощно показване и на “БайАрена”, само че случилото се е необяснимо. Домакините разсипаха противника си с шест попадения още до 36-ата минута, като точни бяха Кай Хавертц, Юлиан Брант, Лукас Аларио на два пъти и Чарлес Арангис, а Мартин Хинтерегер си заби автогол. Филип Костич беше понижил на 1:2 след рикошет в тялото на Жонатан Та.

Така за първи път в историята на Бундеслигата паднаха седем гола преди почивката.

6 - @bayer04_en have tied the #Bundesliga record, scoring six goals in the first half. The last team to do this were Borussia Mönchengladbach in April 1978 when they beat Borussia Dortmund 12-0 (6-0 at half-time). Sixpack. #B04SGE pic.twitter.com/E1k07U39yH
— OptaFranz (@OptaFranz) May 5, 2019
Смазващите начални минути от страна на Байер накараха треньора на гостите да направи двойна промяна още в 38-ата минута.

След паузата дуелът се доиграваше, откакто и двата състава не виждаха смисъл да хвърлят старания.

Борбата за присъединяване в Лига Европа също е забавна, като виза ще има и за седмия в крайното класиране. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 32 кръг, неделя 5 май  Байер Леверкузен 6:1краен резулат  Айнтрахт Франкфурт