Байер (Леверкузен) набързо се надигна след загубата си от Локомотив

...

Леверкузен се надигна след разочарованието в ШЛ

Байер (Леверкузен) небрежно се надигна след загубата си от Локомотив (Москва) в Шампионската лига, като завоюва с 2:0 против Унион (Берлин) в дуел от петия кръг на Бундеслигата. Това беше най-малкото, което домакините можеха да причинят на противника. Така “аспирините” към този момент имат 10 точки, до момента в който столичани са в долната част на класирането с три провали.

В 17-ата минута шут на Лукас Аларио спря в мрежата, само че след консултация с ВАР голът не беше зачетен поради засада на футболист на Леверкузен, който при удара беше тъкмо пред вратаря Рафал Гикиевич.

Само три по-късно обаче Кевин Фоланд осъществя съгласно разпоредбите - 1:0. След още пет Аларио въпреки всичко се разписа, с което Байер взе нужния добър задатък.

Solid start from our Werkself! pic.twitter.com/dDupNC1b87
— Bayer 04 Leverkusen (@bayer04_en) September 21, 2019
През второто полувреме Унион се съобщи в 64-ата минута, когато влезлият единствено 180 секунди по-рано Себастиан Полтер беше изпъден непосредствено поради жестоко настъпване.

В 83-ата минута домакините удариха и греда.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 5 кръг, събота 21 септември  Байер Леверкузен 2:0краен резулат  Унион Берлин