Байер (Леверкузен) и Вердер (Бремен) завършиха 1:1 в мач от

...

Вердер отмъкна точка от Байер, Унион изпусна Волфсбург

Байер (Леверкузен) и Вердер (Бремен) приключиха 1:1 в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Така " аспирините " към този момент са с три срещи без победа.

" Бременските музиканти " излязоха напред в резултата в 52-ата минута. Тогава Йомер Топрак вкара след центриране на Аугустинсон.

" Аспирините " съумяха да изравнят в 70-ата минута. Точен бе Патрик Шик. Чехът получи топката в наказателното поле и с прекрасен удар не остави шансове на Павленка. Главният рефер дълго гледа обстановката на ВАР за игра с ръка, само че такава в последна сметка не бе отсъдена.

Фрайбург записа рекордна пета поредна победа в Бундеслигата, откакто разруши с 5:0 вкъщи Кьолн. В 18-ата минута Ермедин Демирович откри резултата. До края на първата част Хьофлер удвои. През второто полувреме домакините вкараха още три гола. В 59-ата минута Шалай бе прецизен за 3:0. Десет минути по-късно Лийнарт означи за 4:0. Крайният резултат оформи Холер в 79-ата минута.

Унион (Берлин) изпусна да победи Волфсбург вкъщи. Срещата приключи 2:2. " Вълците " поведоха в 10-ата минута посредством Ренато Щефен. В 29-ата минута Шералдо Бекер изравни.

Пет минути след началото на второто полувреме Максимилиан Арнолд бе изпъден. В 52-ата минута Андрих изведе " стоманените " напред в резултата. В 65-ата минута Воут Вегхорст от дузпа вкара за крайното 2:2.