Байер (Леверкузен) е третият отбор, който се класира за 1/2-финалите

...

Леверкузен е третият полуфиналист за Купата на Германия

Байер (Леверкузен) е третият тим, който се класира за 1/2-финалите за Купата на Германия. " Аспирините " победиха Унион Берлин с 3:1 след попадения през второто полувреме.

Байерн Мюнхен и Заарбрюкен пък са другите класирали се отбори.
 Спортният шеф на Лайпциг: Вернер няма причина да напусне тима

" Играем в ШЛ, имаме отличен треньор и към момента желаеме да реализираме оптимално високи цели ", съобщи Маркус Креше

В 39-атата минута гостите от столица поведоха в резултата посредством гол на Маркус Ингвартсен. Нападателят засече центриране отдясно с глава. През втората част обстановката се обърна, като аленият картон на Кристофър Ленц в 71-ата минута спомогна доста. Само минута по-късно, Леверкузен се възползва от численото предимство. Карим Белараби получи пас от Кай Хаверц в наказателното поле и крилото с диагонален удар изравни.

" Аспирините " поведоха с 2:1 в 86-ата минута, откакто Арангиз отклони с глава тъкмо центриране от корнер. Във втората минута на добавеното време Муса Диаби оформи крайното 3:1, откакто получи пас от Белараби на дузпата, а младият французин финтира вратаря и прати топката в мрежата.