Баварският колос Байерн спечели с 2:0 гостуването си на гръцкия

...

"Байерн" се измъчи в Атина, но взе своето за две минути

Баварският исполин " Байерн " завоюва с 2:0 гостуването си на гръцкия АЕК Атина в дуел от третия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Тимът на Нико Ковач изпита известни компликации, само че взе своето с две попадения в границите на... две минути сред 61-ата и 63-ата.

" Черно-жълтите " започнаха нападателно, само че последователно гостите взеха самодейността. Преди почивката за " Байерн " пропуски направиха Тиаго Алкантара, Левандовски и Гнабри. За АЕК пък Понсе бе най-близо до гола.
Снимка: Getty Images
През втората част германците трябваше да чакат до 61-ата минута, с цел да открият резултата. Хави Мартинес бе най-съобразителен в наказателното поле и заби топката в мрежата зад Баркас. Само 120 секунди по-късно " Байерн " към този момент водеше с 2:0. Левандовски приключи хубава баварска акция на празна врата. В 66-ата минута полякът можеше да означи второто си попадение в мача, само че Баркас застопори топката на голлинията.

До края " Байерн " умерено запази задатъка си и към този момент има 7 точки на върха в пета група. АЕК е на дъното с нулев актив. В другия мач " Аякс " приема " Бенфика ".

Във втория ранен мач " Йънг Бойс " и " Валенсия " приключиха наедно 1:1. Испанците поведоха в 26-ата минута посредством Батчуай, само че швейцарците си осигуриха точката в 55-ата, когато Оро беше прецизен от дузпа.

Източник: btvnovinite.bg