БАТЕ (Борисов) трудно се добра до равенство 1:1 в домакинството

...

БАТЕ издрапа до равенство с Пяст, тежко поражение за Шериф у дома

БАТЕ (Борисов) мъчно се добра до тъждество 1:1 в семейството си на Пяст (Гливице) от първия прелиминарен кръг на Шампионската лига. Това не е изключително добър турнирен резултат за беларуския първенец, който ще би трябвало да търси победа или тъждество с доста голове в реванша, в случай че желае да продължи в шампионата.

Гостите от Пяст първи взеха преднина с гол на Паржишек в 36-ата минута, а БАТЕ изравни посредством Драгун в 64-ата минута. В края обаче домакините приключиха мача в понижен състав, откакто голмайсторът Драгун бе изпъден с червен картон.

В различен мач от тази фаза на Шампионската лига Шериф (Тираспол) позволи изненадващо тежка загуба с 0:3 в семейството си на Сабуртало. Грузинците стигнаха до успеха с попадения на Ролович (30), Кохрайдзе (67) и Какубава (71) и значително си подсигуряваха продължение напред, в случай че не позволен величествен поврат в реванша на собствен терен.