БАТЕ Борисов продължи победоносния си ход в беларуското първенство, записвайки

...

БАТЕ си заслужи победата по трудния начин

БАТЕ Борисов продължи победоносния си ход в беларуското състезание, записвайки шести следващ триумф. В този случай обаче успеха бе с минималното 1:0 против Ислоч. Победното попадение означи Неманя Милич в 39-ата минута от дузпа.

През втората част домакините имаха и числено предимство, откакто Момо Янсане бе изпъден в 61-ата минута, а в добавеното време гостите останаха и с 9 играчи на терена, като червен картон видя и Алексей Янушкевич. Въпреки това домакините не се възползваха, с цел да създадат успеха си по-изразителна.

Все отново БАТЕ добави скъпи 3 точки и към този момент е с 25, като оглавява класирането с 3 пред втория Енергетик, който стигна до зрелищно тъждество 3:3 в семейството си на Витебск. Трети е Торпедо Жодно с 21 пункта.