Баскетболният тим на Тенерифе победи като гост Уникаха Малага с

...

Тенерифе обърна Уникаха след силно второ полувреме

Баскетболният отбор на Тенерифе победи като посетител Уникаха Малага с 88:80 точки в дуел от втория кръг на испанската Лига Ендеса.

Двата отбора предложиха атрактивен дуел, само че гостите от Тенерифе победиха след доста мощна трета четвърт.

Иначе първото полувреме беше равностойно. В първата четвърт домакините имаха преднина от три точки, която се резервира и на полувремето – 41:38 точки.

След почивката обаче нещата се обърнаха и гостите взеха третата част с 27:11 точки и резултата стана 52:65. Последната част беше за домакините, само че тя не беше задоволителна и по този начин гостите се поздравиха с триумфа.

За Тенерифе Сасу Салин записа 24 точки, а Дани Диас добави 19 точки за триумфа. Гиорги Шермадини пък означи 12. Интересното е, че и тримата защитаваха цветовете на Уникаха през миналия сезон.

За Уникаха най-полезен беше Хайме Фернандес с 15 точки, а Джош Адамс и Володимир Герун прибавиха надлежно 13 и 12 точки.

Това бе първа победа за Тенерифе през новия сезон, до момента в който Уникаха записа втората си загуба и остава без победа досега в лигата.