Баскетболният тим на Левски записа шести успех от девет мача

...

Левски се справи с Ямбол и записа шести успех в НБЛ

Баскетболният отбор на Левски записа шести триумф от девет мача в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), откакто се оправи с тима на Ямбол в София с 89:67 (27:19, 21:20, 15:11, 26:17). " Сините " държат четвъртото място в подреждането в НБЛ, а Ямбол е девети с актив 3-5.

Двубоят мина с предимство на домакините, които поведоха с 27:19 след първите 10 минути, а на почивката задатъкът им бе 48:39. Баскетболистите на Левски не позволиха поврат и през второто полувреме, като след третата част резултатът бе 63:50. Макар да направиха повече неточности, " сините " имаха предимство в битката под кошовете (40-23) и демонстрираха по-ефективна пукотевица.

По 24 точки за Левски осъществиха Алън Арнет и Джон Флорвиъс, като вторият оформи " дабъл-дабъл ", добавяйки 11 битки.

За Ямбол Павел Маринов приключи с 16 точки, 3 битки и 5 асистенции.

Тимът Левски ще одобри Шумен на следващия ден, 12 декември в зала " Триадица " в София в идващия си мач, а на 14 декември Рилски състезател ще бъде хазаин на състава на Ямбол в Самоков.