Баскетболният шампион на България Левски Лукойл си гарантира първото място

...

"Левски Лукойл" спечели групата си след 11-а поредна победа

Баскетболният първенец на България " Левски Лукойл " си подсигурява първото място в групата на шампионата ФИБА Къп, откакто победи финландския " Катая " със 102:95 в среща от петия кръг. Така " сините " удължиха победната си серия през сезон 2018/19 на 11 следващи триумфа.

В последния си мач от тази фаза столичани ще гостуват на гръцкия " Арис " на 21 ноември.

Първите две четвърти бяха доста оспорвани, като на почивката финландските домакините водеха с 58:53. В третата четвърт гостите записаха отлична серия и понижиха на 72:75, а 90 секунди преди края на мача резултатът бе 95:95. Баскетболистите на Константин Папазов обаче демонстрираха отлична игра и след 7 следващи точки взеха решение изхода на срещата в своя изгода.

Най-резултатни за българите бяха Деян Иванов и Христо Захариев с по 21 точки, а Патрик Рембърт добави 19.

За " Катая " 20 точки вкара Винсънт Симпсън, а с 19 се отличи Раян Райт.
Източник: btvnovinite.bg