Баскетболният шампион Левски Лукойл продължава във втория предварителен кръг на

...

"Левски Лукойл" разби литовци и продължава напред в Шампионската лига

Баскетболният първенец " Левски Лукойл " продължава във втория прелиминарен кръг на Шампионската лига. В зала " Универсиада " възпитаниците на Константин Папазов записаха триумф със 79:65 над " Шауляй " във втората среща и след победа в Литва с 12 точки разлика се класираха напред.

" Левски Лукойл " водеше в резултата през цялата среща и не остави подозрения в превъзходството си.

Първата четвърт стартира с отлична отбрана на българския тим, който бързо натрупа задатък от 13:2. Липса на централизация понижи разликата на 6 точки - 15:9. Последва нелоялен фаул на Божидар Аврамов, след който преимуществото на " Левски Лукойл " се понижи на 4 пункта. След първата четвърт резултатът стана 19:13. Във втората възпитаниците на Константин Папазов поддържаха задатъка си, като завоюваха с 20:18.

Второто полувреме стартира по съвършен метод за " сините ", които направиха серия от 7:0 и значително сложиха завършек на интригата. Българският отбор изигра мощна трета част, в която усили преднината си до 20 точки.

В последната четвърт темпото внезапно спадна, а Константин Папазов даде късмет на баскетболистите, които не са взели присъединяване досега в срещата, с което " Шяуляй " понижи изоставането си до 14 точки за крайното 79:65.

Патрик Рембърт се отличи с 20 точки, 5 битки и 4 битки за българския първенец. Христо Захариев добави 16 точки и 7 битки. 10 и повече пункта осъществиха Деян Иванов, Божидар Аврамов и Никола Маравич.

С триумфа " Левски Лукойл " се класира за втория кръг на пресявките на Шампионската лига, където ще се изправи против спечелилия от мача сред първенеца на Румъния " Орадя " и " Карху " (Финландия). Финландците завоюваха първия мач като хазаин с 87:84, а противникът на българите ще стане явен по-късно през днешния ден.

Първата среща на " Левски Лукойл " от втория прелиминарен кръг е планувана за 25 септември, като " сините " ще бъдат домакини, а вторият дуел е 3 дни по-късно.
Източник: btvnovinite.bg