Баскетболният на Барселона се класира на финал в турнира за

...

Барселона на финал за Купата на Испания, Везенков не игра

Баскетболният на Барселона се класира на край в шампионата за Купата на Испания. Това стана факт довечера, откакто каталунците победиха с 87:74 (21:15, 20:28, 27:13, 19:18) отбора на Гран Канария. Българинът в състава на Барса - Александър Везенков, не взе присъединяване в този мач.

Барса поведе с 6 точки след първата четвърт, само че Гран Канария изигра мощна втора част и на полувремето водеше с 43:41. Третата четвърт се оказа решаваща, защото точно в нея каталунците дръпнаха съществено с цели 12 точки. До края те просто поддържаха преднината си и завоюваха с 87:74.

Най-резултатен за спечелилите бе Ориола с 14 точки. С 13 се регистрира Ортел, а с по 12 приключиха Ханга и Рибас.

За Гран Канария пък се отличи Ериксон със своите 25 точки, с 11 приключи Агияр, а с 10 остана Пасечникс.

Така Барселона си уреди среща с безконечния зложелател Реал Мадрид на финала. “Белият балет” стигна до тази фаза след триумф със 77:59 над Тенерифе. Сблъсъкът за трофея ще бъде в понеделник от 19:30 часа българско време.