Баскетболният Черно море Тича изгуби от Рилски Спортист със 73-80

...

Рилски се оказа прекалено силен за Черно море Тича

Баскетболният Черно море Тича изгуби от Рилски Спортист със 73-80 (42-41) в мач от 11-ия кръг на мъжкото състезание в зала " Христо Борисов " във Варна.

Така те влязоха в тройката на класирането със 7 победи и 3 загуби досега, а варненци разделят седмото място с Ямбол с 3-7, като това е трето следващо проваляне за тях. В последния за 2017 година кръг на 30-и декември Рилецо посреща Академик Бултекс 99, а Черно море гостува на Балкан.

След няколко смени на водачеството във високо резултатна първа четвърт самоковци поведоха с 30-24. Те останаха напред дълго през втория интервал, само че тъкмо преди почивката домакините поведоха с точка за 42-41, написа bgbasket.com.

След много оспорвани минути след подновяването на играта Рилецо направи серия от 9-0 и не загуби водачеството до края, макар че Черно море остана рисково покрай последните офанзиви.

По 20 точки за спечелилите нанизаха Йордан Бозов и Мартин Маринов (4 тройки, 5 асистенции). За тима в игра не влезе контузеният Златин Георгиев.

За Черно море Милиян Боцка записа 17 точки и 6 битки, а по 12 отбелязаха Симеон Илиев (7 борби) и Венелин Христов.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

Източник: petel.bg