Баскетболистките на Монтана разгромиха у дома Рилски спортист с 82:48

...

Монтана спечели първия полуфинал с Рилски спортист /снимки/

Баскетболистките на " Монтана " разгромиха вкъщи " Рилски състезател " с 82:48 и поведоха с 1-0 в ½ финалната плейофна серия за купата в женската „ А “ група.
В другия ½ край в Стара Загора " Берое " предстоящо не срещна опозиция в мача си с " Шампион " и записа безапелационна победа със 117:55.
Вторите срещи са в петък, а в случай че се стигне до трети мач, той ще е в неделя, 23 април.
В може би най-слабо посетената среща в зала „ Младост “ през този сезон възпитаничките на треньора Николай Господинов не влязоха по-най-добрия метод в дуела и на полувремето имаха нежен задатък единствено от 6 точки – 40-34. След почивката обаче домакините преобладаваха и след третата част разликата към този момент бе двуцифрена. Монтанчанки бяха най-убедителни в последна четвърт, която завоюваха с 19-4.
Американката Шерийн Съдърланд стана топ-реализатор на срещата с 21 т., с две по-малко от нея приключи националката Александра Петрова. Капитанката на " Монтана " Габриела Николова се отличи с 15 точки, 9 битки и 7 асистенции. Ивана Бонева бе най-резултатна за гостите с 16 т., Деница Манолова означи 13 т. и кум тях добави 8 битки.

" Монтана " – " Рилски състезател " (Самоков) 82:48 (23-17, 17-17, 23-10, 19-4)

" Монтана ": Валерия Алексиева 10, Микаела Дамянова 8, Габриела Николова-кап. 15, Шерийн Съдърланд 21, Александра Петрова 19, (Габриела Ангелова 7, Йоана Иванова 2, Борислава Денчева, Валентина Горанова, Ванина Василева, Ема Савова). Треньор: Николай Господинов.

" Рилски състезател ": Вероника Джикова-кап., Радина Илиева 8, Деница Манолова 13, Рая Абурая 3, Ивана Бонева 16 (Моника Борисова 6, Емили Симеонова 2, Гергана Никова, Лилия Василева, Анджела АлХусани). Треньор: Маргарита Маринкова.

Съдии: Ангел Иванов, Илиян Цветанов, Валентин Въчковски.

Зала: „ Младост “-55 фенове.
Източник: bulnews.bg