Баскетболистките на "Монтана" нанесоха първа загуба на словенския "Цинкарна" (Целе)

...

Монтана победи Цинкарна и поведе в Адриатическата лига /снимки/

Баскетболистките на "Монтана " нанесоха първа загуба на словенския "Цинкарна " (Целе) и го изместиха от първото място във краткотрайното класиране. Седмица откакто завоюваха българското дерби с "Берое " (65:56) възпитаничките на треньора Стефан Михайлов-Стьопата се разправиха и с водача с 84:79. По този метод и трите тима са с актив от 7 победи и 1 загуба досега, само че монтанчанки с по-добри индикатори.
Гостите започнаха по-добре мача и след първата част водеха с 26-17, а в един миг преднината им стига 16 т. Домакините обаче не се предадоха и след страхотна игра след почивката направиха цялостен поврат. Той стана факт в 36-та мин., когато Христина Иванова вкара тройка за 72-72, а малко по-късно Димана Макариева приключи сполучлива офанзива за 76-75. Последва панер плюс фаул на отличната в този мач Тина Требец и феновете в зала „ Младост “ към този момент бяха на крайници. Требец бе над всички в срещата с 35 точки и 9 битки. Отново на равнище бе и другата чужденка в състава на българския първенец Матея Тавия, която приключи с 12 точки и 14 асистенции. С дабъл-дабъл се отличи и капитанката на "Монтана " Димана Макариева 10 т. плюс 10 битки.
За "Цинкарна " по 21 точки вкараха Паулина Хелшлер и Андриона Кийс. С 19 т. и 12 асистенци бе потребна Тейлър Диър.

"Монтана " – "Цинкарна " (Целе) 84:79 (17-26, 18-23, 22-13, 27-17)

"Монтана ": Виктория Стойчева 8, Димана Макариева 9, Матея Тавич 12, Тина Требец 35, Христина Иванова 13 (Радостина Димитрова 3, Габриела Николова 2, Габриела Костова 2, Евгения Нацкина). Треньор: Стефан Михайлов.
"Цинкарна ": Снежана Богичевич 11, Маруша Сеничар 2, Паулина Хелшлер 21, Тейлър Диър 19, Андриона Кийс 21 (Мария Костуркова 3, Лариса Оцвирк 2, Марта Остич). Треньор: Дамир Гръгич.

Съдии: Владимир Вескович, Никола Милорадович, Стефан Чалич.

Зала: „ Младост “-400 фенове.
Източник: bulnews.bg