Баскетболистките на "Монтана" излязоха еднолично във временното класиране на Адриатическата

...

Монтана поведе в Адриатическата лига след разгром над Цървена звезда в Белград

Баскетболистките на "Монтана " излязоха еднолично във краткотрайното класиране на Адриатическата лига откакто завоюваха безапелационно с 93:59 гостуването си на "Цървена звезда " в Белград.
Срещата бе от XIV кръг на шампионата, а българският първенец изкова триумфа си през второто полувреме, когато наложи тотално превъзходство. То се почувства най-осезателно в последната четвърт, която възпитаничките на треньора Стефан Михайлов-Стьопата затвориха с 32-6. В един миг от мача монтанчанки не разрешиха на домакините повече от пет минути да не вкарат панер от игра. Превъзходството на гостите се резервира и след появяването на терена на по-младите девойки.
Словенският център Тина Требец бе най-полезна за победителките с 21 точки и 9 битки. Капитанката на "Монтана " Димана Макариева приключи с 15 т., Христина Иванова добави 14 т. Виктория Стойчева се отличи с дабъл-дабъл 11 точки и 10 асистенции. За Цървена звезда Нина Тешич означи 13 т., Марта Митрович се включи с 12 т. от пейката.

"Цървена звезда " (Белград) – "Монтана " 59:93 (18-17, 18-21, 17-23, 6-32)

"Цървена звезда ": Тамара Чубра 7, Нина Тешич 13, Марта Вулович 10, Надежда Неделков 8, Малина Мишелич 9 (Марта Митрович 12, Йована Спасовски, Дуня Зечевич, Хелена Ковачевич).
"Монтана4: Виктория Стойчева 11, Димана Макариева 15, Матея Тавич 6, Тина Требец 21, Христина Иванова 14 (Габриела Николова 9, Евгения Нацкина 9, Радостина Димитрова 6, Габриела Костова 2, Анна-Мария Коляндрова, Мария-Магдалена Коляндрова).

Съдии: Нермин Никшич, Тарик Никшич, Самир Кадрич.

Зала: „ Баскет сити “-50 фенове.
Източник: bulnews.bg