Баскетболистките на "Монтана" допуснаха първата си загуба през сезона в

...

Баскетболистките на Монтана с първа загуба в родното първенство

Баскетболистките на "Монтана " позволиха първата си загуба през сезона в шампионата на „ А “ група. В дербито на втория стадий, първа четворка, първенецът и притежател на Купата и Суперкупата на България отстъпи с 85:94 като посетител над подгласника си за трите оценки "Берое " (Стара Загора).
Срещата бе извънредно оспорвана и доста резултатна. Само през първата четвърт двата тима си означиха 54 точки. Втората стартира шеметно за монтанчанки, които направиха мощна серия от 11-4, само че противникът им се съвзе и полувремето пристигна при резултат 55-54 за гостите.
След почивката "Монтана " взе самодейността и в един миг направи разликата двуцифрена 66-56. Решителните 10 минути обаче Берое ги изигра на високо равнище, поведе в резултата и до края не изпусна да бъде застигнат.
Христина Иванова бе най-резултатна за гостите с 21 точки. С 16 точки и 9 асистенции приключи Виктория Стойчева, а по 13 т. прибавиха капитанката на "Монтана " Димана Макариева и Габриела Костова. С 27 точки над всички в състава на заралийки бе Виолина Кочева. Теодора Динева вкара 22 т., Жаклин Златанова се отличи с дабъл-дабъл 16 точки и 17 битки.

"Берое " (Стара Загора) – "Монтана " 94:85 (28-26, 26-29, 18-16, 22-14)

"Берое ": Теодора Динева 22, Виолина Кочева 27, Жаклин Златанова 16, Гергана Иванова 8, Калина Аксентиева 3 (Радослава Бъчварова 11, Стефани Пендова 3, Карина Константинова 2, Златина Калоферова 2). Треньор: Татяна Гатева.
"Монтана ": Виктория Стойчева 16, Евгения Нацкина 4, Димана Макариева-кап. 13, Габриела Костова 13, Христина Иванова 21 (Радостина Димитрова 10, Габриела Николова 8, Анна-Мария Коляндрова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Ангел Иванов, Димитър Георгиев, Илиян Желев.

Зала: „ Общинска “-250 фенове.
Източник: bulnews.bg