Баскетболистите на Тунджа“ – Ямбол постигнаха победа с резултат 95:88

...

„Тунджа“ – Ямбол отново победи „Спартак“ – Плевен“ в трилър с продължение

Баскетболистите на „ Тунджа “ – Ямбол реализираха победа с резултат 95:88 точки против „ Спартак “ –Плевен като посетител.

Трудният триумф пристигна след продължение в мач от 17 кръг на Националната баскетболна лига.

Това беше втората среща посред им през сезона и ямболските баскетболисти още веднъж победиха.

Срещата стартира добре за домакините от „ Спартак “, които в края на първото полувреме реализираха преднина от 13 точки. Впоследствие „ Тунджа “ направи добра серия и съумя да изравни до 55:55. Мачът продължи равностойно до 66:66 точки, само че тогава плевенският отбор още веднъж завоюва преднина от десетина точки.

Буквално няколко секунди преди края на мача „ Тунджа “ изоставаше в резултата, само че посредством Джеремая Пейдж съумя да възвърне равенството от 81:81 точки и вкара срещата в 5-минутно продължение. В него ямболският отбор съумя по страховит метод да надиграе домакините от „ Спартак “ и доближи до мечтаната победа.

Кръстан Кръстанов, който игра 44 минути, приключи мача с 22 точки и 17 битки, а Джеремая Пейдж и Александър Матушев прибавиха по 27 и 22 точки.