Баскетболистите на Левски 2014 се поздравиха с петата си победа

...

Черно море Тича се срина накрая срещу Левски

Баскетболистите на Левски 2014 се поздравиха с петата си победа през сезона в НБЛ. “Сините ” отхвърлиха Черно море Тича за тъкмо четири минути в самия завършек на срещата посред им в зала “Универсиада ” през днешния ден и завоюваха с 10 точки разлика - 63:53.

Така столичани към този момент са с позитивни индикатори във краткотрайното класиране - 5 победи и 4 загуби. “Моряците ” от своя страна са в доста по-незавидна обстановка с 3 победи и 6 провали, написа Sportal.bg.

Ключови за финалния излаз се оказаха последните 240 секунди, в които левскарите съумяха да пречупят съпротивата на гостите от Варна. След здрава борба в продължение на повече от 35 минути, домакините затвориха мача със серия от 8 безответни точки, стартирала при 55:53 и приключила с финалната сирена, която прозвуча при 63:53.

Станимир Маринов вкара 14 точки, добави 5 битки и направи 5 асистенции против един от някогашните си тимове. Националът вкара повече от половината си точки още в първата четвърт, когато осъществя 8. Крис Минков изигра мощен мач с 13 точки, а Деян Карамфилов остана с 12 точки и 3 асистенции.

Милиян Боцка с 13 точки и Цветослав Острев с 10 бяха най-хубави за варненци. Острев, сходно на Маринов, също осъществя 8 от своите точки още в началните 10 минути в столицата през днешния ден. Двата отбора стреляха ужасяващо от тройката - 6/24 за Левски 2014 и 5/22 за Черно море Тича, само че гостите направиха единствено 7 асистенции и много повече неточности (16).

В събота Левски 2014 играе с Академик Бултекс 99, до момента в който Черно мрое Тича среща Рилски състезател.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

Източник: petel.bg