Баскетболистите на Черно море Тича дадоха сериозен отпор на Левски

...

Черно море Тича озори здраво Левски Лукойл, но до чудо не се стигна

Баскетболистите на Черно море Тича дадоха сериозен отпор на Левски Лукойл , само че отстъпиха със   79:81 (33:46) в зала " Христо Борисов " и завършиха сезона със загуба.

" Сините " пък чакат  Рилски състезател  или Берое на полуфинал, като серията започва на 7 май в София, написа bgbasket.com.

Левски  поведе през цялото време, само че по този начин и не сподели изключително безапелационна игра в първата четвърт, а и по-късно до края. Черно море излезе подготвен за борбата и я даде, с цел да изравни резултата на старта на втория интервал и да остане в мача.

Гостите обаче реагираха бързо и серия от 14-0 за три минути постави нещата в предстоящото им русло. На няколко пъти Черно море съумя да съкрати леко дистанцията, само че тя бе 13 на почивката.

Левски  се отдръпна с 46:33 след първото полувреме, компенсирайки много неточности в играта си с добър % за две точки.

Действията на терена се развиваха много скоростно, без непотребни нарушавания и спирания, като столичани поддържаха 15-тина точки задатък.

Нещата изглеждаха добре за  Левски  преди последния интервал. Той започва с 12 разлика в тяхна изгода, само че и с тройка на  Симеон Илиев,  свалила под 10 изоставането и дала подтик на Черно море за заключителен взлом.

Гостите продължиха да си водят с нелоша разлика, преди серия от 12:1 за варненци, която тотално бе на път да обърка проекта на  Левски.

" Сините " трябваше да потреперят за триумфа си, откакто две минути преди края  Цветослав Острев  реализира, с цел да доближи  Черно море  само на точка - 75:76.

Тройка на  Николай Стоянов  успокои  Левски  в идващото нахлуване, но  Асен Великов  пропусна два наказателни удара и не съумя да завърши мача.

В последните секунди въпреки всичко водачът от постоянния сезон употребява опита си, с цел да затвори нещата в своя изгода при  81-79.

От трибуните двубоя изгледа и някогашният състезател и на двата отбора и младеж на " моряците "   Калоян Иванов.

Николай Стоянов  приключи с 19 точки за  Левски, Кийт Клентън  добави 15, а  Неманя Милошевич  - 14.  Станимир Маринов, Христо Николов  и  Веселин Веселинов  бяха отвън групата за дуела.

Цветослав Острев  завърши с 20 точки и 9 асистенции, а  Николай Грозев  добави 17 за  Черно море.
Източник: petel.bg