Баскетболистът на Рилски спортист Николас Карвачо и съотборниците му от

...

Център на Рилски хвана 16 борби срещу Аржентина

Баскетболистът на Рилски състезател Николас Карвачо и съотборниците му от националния тим на Чили изтормозиха оптимално любимеца Аржентина, само че въпреки всичко най-после " гаучосите " победиха с крайното в дуел от квалификациите за ФИБА АмериКъп 2022. Чилийците държаха преднината в свои ръце през съвсем цялата трета четвърт, само че в последния интервал домакините изтръгнаха крайния триумф.

worked hard to takes the win 67 - 61 at over in qualifiers
— FIBA AmeriCup (@AmeriCup) Победата е втора за аржентинците в група " А " на пресявките и те към този момент заемат втората позиция в подреждането с идентичен баланс с този на водача Венецуела - 2-1. Чили пък инкасира загуба №2 и се подрежда на трето място с баланс от 1 триумф и 2 провали.
Нико Карвачо изигра добър мач, взимайки много сериозен брой битки. Центърът записа 7 точки, 16 битки, 2 чадъра и 2 отнети топки за 30 минути игрово време и коефициент на потребно деяние от 16. От съотборниците му Мануел Суарес бе най-резултатен с 21 точки, а Франко Моралес добави 13. За Аржентина Максимо Фьелеруп вкара 15 точки, а Федерико Агире означи 11.