Барселона записа категорична победа с 4:0 над Севиля и доближи

...

Девет от Барселона разгромиха Севиля, Суарес с фантастичен гол

Барселона записа безапелационна победа с 4:0 над Севиля и приближи Реал Мадрид на две точки, които са на върха. Головете за „ лос кулес “ означиха Луис Суарес в 27-ата със задна ножица, Артуро Видал в 32-ата, Усман Дембеле в 35-ата и Лионел Меси, от директен свободен удар, в 78-ата минута. Домакините приключиха срещата с 9 души, откакто червени картони получиха резервата Роналд Араухо и Дембеле в 87-ата и 88-ата минута. Резултатът обаче можеше да бъде и напълно друг, като севилци пропуснаха страхотни шансове за попадение, когато резултатът беше още 0:0.

Първата по-интересна обстановка пристигна в 11-ата минута. Лукас Окампос напредна отдясно и центрира по тревата, където Люк Де Йонг нанесе прекрасен удар, само че вратарят Марк-Андре тер Стеген съумя да избави.

Две минути по-късно Фернандо стреля с глава след центриране от корнер, само че топката мина над гредата.

В 17-ата минута пристигна и първият късмет за домакините. Усман Дембеле употребява скоростта си да пробие и насочи подаване към наказателното поле. Жерард Пике обаче не съумя да овладявее топката от хубава позиция.

60 секунди по-късно Окампос отклони топката с глава след изълнение на корнер, само че Де Йонг стреля мощно от дребното наказателно поле, само че в навън.

В 26-ата минута гостите изпуснаха нова опция да открият резултата. Лукас Окампос центрира отдясно, само че Нолито се размина с топката. Люк Де Йонг съумя да играе с нея, само че мина над гредата.

В идната офанзива „ каталунците “ наказаха противника си. Нелсон Семедо центрира отляво, а Луис Суарес беше изтърван от отбраната на севилци и вкара извънреден гол със задна ножица от към седем, осем метра.

В 32-ата минута Барселона означи втори гол. Артур центрира в наказателното поле, а там Артуро Видал направи шпагат, с който отклони топката и вкара за 2:0.

Само три минути по-късно резултатът стана типичен. Дембеле нахлу на скорост в наказателното поле и излъга Даниел Карисо, след което насочи топката в далечния ъгъл - 3:0.

В 41-ата минута Окампос имаше късмет да понижи резултата. Той овладя топката шутира към далечния ъгъл, само че тя мина около гредата в навън.

Четири минути след началото на втората част Люк де Йонг разтресе лявата греда зад Тер Стеген след страховит удар от границата на наказателното поле.

В 53-ата минута Серхио Регилон насочи изстрел, само че право в немския пазач на „ каталунците “.

В 60-ата минута Лионел Меси съумя да стреля от двайсетина метра по земя, само че Томаш Вацлик беше деликатен и съумя да избави.

Осем минути по-късно Дембеле овладя топката на чиста позиция, само че стреля доста мощно и неопределено.

В 78-ата минута и Меси записа името си измежду голмайсторите. Аржентинецът извърши по прелестен метод директен свободен удар от 20-тина метра – 4:0.

В 87-ата минута Дембеле сподели нещо на съдията Матеу Лаос, който извади пряк червен картон за френския национал и може да пропусне конфликта с Реал Мадрид.

Стартови сформира на двата отбора:

Барселона (4-3-3) : 1. Марк-Андре Тер Стеген – 20. Сержи Роберто, 6. Жан-Клер Тодибо, 3. Жерерд Пике, 2. Нелсон Семедо – 22. Артуро Видал, 21. Франки де Йонг, 8. Артур – 11. Усман Дембеле, 10. Лионел Меси (к), 9. Луис Суарес

Старши треньор: Ернесто Валверде

Севиля (4-3-3) : 1. Томаш Вацлик – 23. Серхио Регилон, 6. Даниел Карисо, 20. Диего Карлос, 16. Хесус Навас (к) – 21. Оливер Торес, 25. Фернандо, 10. Евер Банега – 8. Нолито, 5. Лукас Окампос, 19. Люк де Йонг

Старши треньор: Хулен Лопетеги