Барселона загуби с 0:1 от градския си съперник Еспаньол в

...

Градски враг сложи точка на серията на Барса

Барселона загуби с 0:1 от градския си противник Еспаньол в първи четвъртфинал за Купата на краля, игран на стадиона на „ лос перикитос “. Късен гол, избавена дузпа за Еспаньол от вратаря Диего Лопес и още доста моменти сътвориха драматизма в каталунското дерби.

Така след 29 мача във всички шампионати, в които не познаваше загубата, Барса претърпя такава и постави края на серията си. А Барселона нямаше загуба на "Корнея Ел Прат ", откогато новият стадион на Еспаньол бе открит през 2009 година...

Реваншът след седмица се обрисува извънредно забавен.

Барселона наложи доминация още в началните минтути. В 9-ата минута Диего Лопес избави рисков удар на Серхио Бускетс.

Стражът на Еспаньол се намеси вещо и при удара на Меси в 24-ата минута.

В 26-ата минута не бе зачетен гол с глава на Пике – поради засада.

Денис Суарес бе покрай гола в 44-ата минута, само че и той не съумя да го стори.

През второто полувреме статуквото на терена бе сходно. Барса нападаше, Еспаньол се бранеше. Диего Лопес продължи да се мята сред гредите и в 54-ата минута отрази нов удар на Меси.

После в игра влезе и Луис Суарес, оставен запаса в този мач.

В 62-ата минута обаче беше най-зрелищната интервенция на Диего Лопес. 36-годишният вратар на Еспаньол отрази с котешки инстикт дузпа, изпълнена от Меси и оспорвана преди този момент от домакините.

Но огромната драма занапред предстоеше, а и Еспаньол не си беше споделил последната дума.

Намекна за това Марк Наваро с удара си в 83-ата минута, който Силесен избави.

В 88-ата минута Наваро изведе Оскар Мелендо и той с акуратен удар хвърли в транс публиката на „ Корнея Ел Прат “ - 1:0 за Еспаньол.

В добавеното време Меси опитва да избави загубата с един от своите подли фаулове, само че топката мина на сантиметри в навън.

Така Еспаньол ще се яви на реванша след седмица на „ Камп Ноу “ с задатък от 1:0 и второто дерби също се обрисува люто.