Барселона спечели за втори път титлата в Шампионската лига за

...

Барселона взе Шампионската лига за жени

Барселона завоюва за повторно купата в Шампионската лига за дами. На финала отборът победи Волфсбург с 3:2 пред над 33 000 фенове на препълнения „ Филипс Арена “ в Айндховен. Предишната купа на тима беше през 2021 година.

През предходната трофеят отиде в. Иначе Барселона . Волфсбург пък се бореше за трета купа в последните 10 години.

Барселона направи впечатляващ поврат, откакто на почивката изоставаше с 0:2. Още в третата минута полякинята Ева Пайор изведе Волфсбург напред в резултата. В 37-ата минута тя асистира на националката на Германия Александра Поп за 2:0. Пайор приключи като най-резултатната футболистка в шампионата. Поп пък изравни върха на Ада Хегерберг с голове в четири разнообразни финала.

Шампионките вкараха да бързи гола при започване на второто полувреме за 2:2. Патрисия Гуихаро понижи в 48-ата минута, а още веднъж тя изравни две минути по-късно.

Шведката Фридолина Ролфьо донесе триумфа на Барселона 20 минути преди края на постоянното време.

Делегат на мача бе българката Ивета Банкова, която е началник на Международния отдел на БФС.
Източник: flashnews.bg