Барселона спечели 43-ото издание на турнира Жоан Гампер след победа

...

Барса спечели турнира Жоан Гампер

Барселона завоюва 43-ото издание на шампионата " Жоан Гампер " след победа с 1:0 над Елче. Единственото попадение в срещата означи Антоан Гризман още 2-рата минута. Лионел Меси пусна великолепен пас към Жорди Алба, който се бе присъединил в офанзивата. Левият краен защитник пусна паралелен на голлинията пас, а Гризман насочи топката в мрежата на Елче за 1:0. В началото на втората част Барса имаше няколко страхотни шанса да удвои преднината си и да постави точка на разногласието, само че шансът покри гостите. В 48-ата минута Ансу Фати засече центриране на Сержи Роберто. Топката обаче се отби от десния непряк дирек. Каталунците продължаваха да нападат, само че по този начин и не стигнаха до втори гол. В последна сметка ранното попадение на Гризман се оказа изцяло задоволително за успеха на Барселона. Двубоят против Елче е финален за Барса от предсезонната подготовка. След седмица каталунците посрещат Виляреал в първия си мач от Ла Лига.
Източник: standartnews.com