Барселона сложи точка на сезона си с победа с 3:2

...

71 000 гледаха Барса в Австралия

Барселона постави точка на сезона си с победа с 3:2 в контрола в Австралия. Тя беше против събирателен отбор на звездите в локалното състезание и се състоя пред близо 71 000 фенове на стадион “Акор Стейдиъм” в Сидни.

Двубоят е исторически за каталунците, които в никакъв случай до момента в 122-годишната си история не бяха играли в Австралия.

Усман Дембеле изведе гостите напред в 33-тата минута, само че в границите на 20 минути домакините обърнаха след точни изстрели на Рено Пископо (47’) и на котдиовареца Адама Траоре (53’) от състава на Уестърн Сидни Уондърърс.

Испанският Адама Траоре изравни за Барса в 72-рата, а пет минути по-късно завърналият се Ансу Фати донесе триумфа на отбора на Чави Ернандес.

Треньорът на европейците заложи на някои от запасите, а няколко от главните играчи въобще не пътуваха натам.

След тази среща футболистите на Барселона излизат в отмора, а най-близкият им доказан дуел е на 20 юли против Интер (Маями). Следващият сезон в Ла Лига започва на 12 август.
Източник: lupa.bg