Барселона се върна на победния път в Примера дивисион и

...

"Барселона" се върна на победния път и поведе с десет точки на върха

Барселона " се върна на победния път в Примера дивисион и взе задатък от 10 точки на върха в класирането. Каталунците прекъснаха серията си от две следващи равенства в шампионата след триумф с 2:0 при гостуването на " Ейбар ".

Луис Суарес и Жорди Алба бяха точни за осмата победа на " Барселона " от осем мача против този противник. Тимът на Ернесто Валверде събра 62 точки след 19-ия си триумф от 24 турнирни мача и остава непобеден от началото на сезона. " Aтлетико " (Мадрид) е втори с 52 точки преди семейството си на " Атлетик " (Билбао) в неделя.

С успеха против " Ейбар " " Барселона " записа 31-и следващ дуел без загуба в Примера дивисион. По този метод беше подравнен върхът за най-дълга серия без турнирно проваляне, който беше подложен през 2011 година под управлението на Пеп Гуардиола.

Въпреки че във вторник " Барселона " гостува на " Челси " в Шампионската лига, старши треньорът подходи съществено към дуела и пусна в игра всичко най-хубаво, с което разполага.

31 - @FCBarcelona (W26 D5) have equalled their best unbeaten run in La Liga - 31 games under Pep Guardiola in April 2011. Invictus pic.twitter.com/PNE6lxlRYG
— OptaJose (@OptaJose) 17 февруари 2018 година

Двубоят стартира при мощен дъжд и хлъзгав терен. Футболистите на " Ейбар " се приспособиха по-бързо към изискванията първоначално. Домакините притесняваха защитата на " Барселона " с бързи дейности по двата фланга.

В шестата минута се откри първото по-сериозно голове състояние за каталунците. Суарес получи топката в наказателното поле, залъга вратаря и подаде към Алба. Защитникът стреля мигновено, само че ударът му беше блокиран в последния миг.

Десет минути по-късно каталунците поведоха, а съществена заслуга за гола имаше Лионел Меси. Аржентинецът пое топката в центъра, напредна и пусна прекрасен извеждащ пас към Суарес. Уругвайският нападател финтира невъзмутимо вратаря и означи в опразнената врата.

Малко след подновяването на играта " Ейбар " беше доста покрай равнене на резултата. Гредата обаче избави " Барселона " след отдалечен изстрел на Фабиан Орелана. Домакините търсеха упорито гола, само че не им доближаваше точност в завършващата фаза.

До края на първата част " Барселона " пое контрола над протичащото се на терена. В 34-ата минута Паулиньо стреля едва с глава, а три по-късно и Меси уцели гредата. В заключителните минути Алба имаше добра опция за гол, само че пропусна.

В 66-ата един от най-активните играчи на " Ейбар " - Орелана, беше изпъден. Чилийското крило получи втори жълт картон за бурна реакция против съдията, като разкара излишно топката.

Численото предимство при гола задатък успокои футболистите на " Барселона " и значително предреши изхода на мача. В 88-ата минута Меси получи положително подаване в наказателното поле, само че ударът му беше избавен. Топката обаче попадна в Алба, който направи добавка и оформи крайния резултат.

Източник: dnevnik.bg